Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Američania financujú výcvik ukrajinských vojakov z vlastného rozpočtu, zahraničný balík pomoci doteraz neschválili

 Webnoviny  27. február 2024  103  
Američania financujú výcvik ukrajinských vojakov z vlastného rozpočtu, zahraničný balík pomoci doteraz neschválili

27.2.2024 (SITA.sk) - Americká armáda musí na podporu výcviku ukrajinských vojakov používať financie z vlastného rozpočtu, keďže Kongres doteraz neschválil dodatočnú pomoc Ukrajine. Informuje o tom americká rozhlasová stanica Hlas Ameriky, ktorú cituje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAmerický Senát už schválil návrh zákona o zahraničnej pomoci v objeme 95 miliárd dolárov, ktorého súčasťou je 60 miliárd dolárov pre Kyjev. Avšak napriek tlaku zo strany Senátu a Bieleho domu sa na schválenie v Snemovni reprezentantov ešte stále čaká.

Ukrajina je vo vojne s Ruskom v čoraz horšej pozícii, keďže hrozí, že zníženie podpory zo strany USA spôsobí kritický nedostatok munície už na jar. Nedostatok delostreleckých nábojov spôsobil začiatkom 17. februára stratu kľúčového frontového mesta Avdijivka v Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americká armáda, Americký senát, rusko-ukrajinský konflikt, Výcvik vojakov
Zdroj: SITA.sk - Američania financujú výcvik ukrajinských vojakov z vlastného rozpočtu, zahraničný balík pomoci doteraz neschválili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.