Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili raketu Ch-59 na Belgorodskú oblasť

 Webnoviny  23. apríl 2024  146  
Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili raketu Ch-59 na Belgorodskú oblasť

23.4.2024 (SITA.sk) - Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili na ruské územie raketu Ch-59. Informuje o tom spravodajský portál Politico s odvolaním sa na nezávislý telegramový kanál Astra. Zároveň však varuje, že nedokáže tieto informácie nezávisle overiť.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAstra s odvolaním sa na svoje zdroje v pondelok v noci informovala, že ruské sily zhodili Ch-59 na Belgorodskú oblasť, 92 kilometrov od hranice s Ukrajinou. Armáda podľa kanála strelu musela na mieste zničiť. Indicent si nevyžiadal obete.

Ruské sily pravidelne bombardujú Ukrajinu z ruských pohraničných regiónov, akým je napríklad Belgorodská oblasť. Celkovo počas marca a apríla z ruských lietadiel už podľa kanála Astra spadlo na ruské územie alebo Ruskom okupované územia na Ukrajine prinajmenšom 21 leteckých bômb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)Viac k témam: Ch-59, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili raketu Ch-59 na Belgorodskú oblasť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.