Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Ruské útoky využívajú slabú ukrajinskú protivzdušnú obranu. Pomaly, ale stabilne víťazia na bojisku

 Webnoviny  12. apríl 2024  85  
Ruské útoky využívajú slabú ukrajinskú protivzdušnú obranu. Pomaly, ale stabilne víťazia na bojisku

12.4.2024 (SITA.sk) - Analytici uviedli, že rozptýlená a nekonzistentná protivzdušná obrana pozdĺž frontovej línie prispela k zvýšenému používaniu riadených a neriadených leteckých bômb zo strany Ruska. Pozemné sily Moskvy využívajú svoju schopnosť viesť nálety proti ukrajinským frontovým pozíciám, aby pomaly, ale isto dosahovali zisky.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVojenskí analytici naznačujú, že sa zdá, že ruské sily opäť používajú túto taktiku počas svojich útočných operácií v blízkosti Časov Jar. Predtým ju použili pri dobytí Avdijivky.

Ruské údery prinútili Ukrajinu urobiť ťažké rozhodnutia medzi zabezpečením protivzdušnej obrany pre veľké populačné centrá v tyle a aktívnymi oblasťami bojov na frontovej línii a zdá sa, že Rusko využíva degradovanie ukrajinskej protivzdušnej obrany, aby sa pokúsilo narušiť ukrajinskú energetickú sieť a obmedziť obranné a priemyselné kapacity.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300, Vojenskí analytici, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruské útoky využívajú slabú ukrajinskú protivzdušnú obranu. Pomaly, ale stabilne víťazia na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.