Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Taraba sa stretol s ukrajinským aj s českým prezidentom, podľa neho Slovensko robí suverénnu zahraničnú politiku (foto)

 Webnoviny  12. apríl 2024  104  
Taraba sa stretol s ukrajinským aj s českým prezidentom, podľa neho Slovensko robí suverénnu zahraničnú politiku (foto)

12.4.2024 (SITA.sk) - Minister životného prostredia Tomáš Taraba sa stretol v hlavnom meste Litvy s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskyjm.

Prijatie politickej reality


„Slovensko má záujem na mieri a prosperite Ukrajiny,“ napísal na sociálnej sieti minister Taraba. Slovenský minister sa stretol vo Vilniuse aj s českým prezidentom Petrom Pavlom.

„Českého prezidenta Pavla som pozval, aby sa, už keď sme na Slovensku po voľbách, prijala politická realita a politika viac umelo nerozdeľovala dva bratské národy,“ podotkol Taraba.

Príklad spolupráce


Česi a Slováci sú podľa neho pred svetom príkladom spolupráce, ktorá sa rozdelením štátu neoslabila, ale práve naopak, posilnila. „Tento príklad potrebuje rozhádaný svet nachádzajúci sa v konfliktoch ako soľ,“ konštatoval Taraba.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Minister je presvedčený, že Slovensko robí suverénnu zahraničnú politiku.

„Sme dosť zrelí, aby sme vedeli tlmočiť naše názory komukoľvek a vieme sa stretnúť a rokovať s kýmkoľvek. Pred voľbami korčokovci vytvárali hystériu ako stretnutie Juraja Blanára s ruským ministrom zahraničných vecí Lavrovom vyradilo Slovensko neviem odkiaľ. Dokonca česká vláda zrušila vzájomné rokovanie, aby pomohla Korčokovi vo voľbách a použila neprijateľné označenie, že vraj sme bezpečnostná hrozba pre Európu,“ uzavrel Taraba.

Viac k témam: Český prezident, Minister životného prostredia SR, ruský minister zahraničia, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Taraba sa stretol s ukrajinským aj s českým prezidentom, podľa neho Slovensko robí suverénnu zahraničnú politiku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.