Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Ruské sily zničili od začiatku vojny na Ukrajine viac než 400 kultúrnych pamiatok

 Webnoviny  22. júl 2022  53
Ruské sily zničili od začiatku vojny na Ukrajine viac než 400 kultúrnych pamiatok

22.7.2022 (Webnoviny.sk) - Od vypuknutia vojny na Ukrajine zaznamenalo tamojšie ministerstvo kultúry 434 vojnových zločinov v podaní ruských okupantov voči pamiatkam kultúrneho dedičstva. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Celkovo ruské vojská v dôsledku ostreľovania poškodili 129 pamiatok kultúrneho dedičstva, z toho 22 národného významu, 100 miestneho významu a 7 novoobjavených objektov kultúrneho dedičstva. Okrem toho okupanti poškodili 105 cenných historických objektov v ukrajinských mestách.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMedzi zničenými kultúrnymi objektmi sa nachádza i 149 cirkevných stavieb, z toho 50 historických pamiatok, 46 pamätníkov na počet historických osobností a udalostí z 19. až 21. storočia, 33 múzeí a archívov, 41 knižníc a 65 kultúrnych domov, divadiel a kín.

Najviac zločinov bolo zaznamenaných v Charkivskej oblasti. Nasleduje Donecká, Kyjivská a Luhanská oblasť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: kultúrne pamiatky, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské sily zničili od začiatku vojny na Ukrajine viac než 400 kultúrnych pamiatok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.