Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Nápravné opatrenia Maďarska ohľadne problémov v oblasti právneho štátu sú podľa Európskej komisie nedostatočné

 Webnoviny  22. júl 2022  52
Nápravné opatrenia Maďarska ohľadne problémov v oblasti právneho štátu sú podľa Európskej komisie nedostatočné

22.7.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia tvrdí, že Maďarsko predložilo nedostatočné nápravné opatrenia v súvislosti s problémami v oblasti právneho štátu. Referuje o tom web hungarytoday.hu.

Hovorkyňa komisie Arianna Podestová uviedla, že výkonný orgán Európskej únie uznáva kroky, ktoré Maďarsko doteraz prijalo, aby vyriešilo obavy Európskej komisie týkajúce sa právneho štátu, ale niektoré nápravné opatrenia, ktoré navrhla maďarská vláda, považuje za nedostatočné.

Maďarsko má teraz mesiac na predloženie dodatočných nápravných opatrení a Európska komisia je pripravená pokračovať v diskusiách s Maďarskom o vhodnosti iniciatív, ktoré krajina navrhla.

Viac k témam: Maďarská vláda, Právny štát
Zdroj: Webnoviny.sk - Nápravné opatrenia Maďarska ohľadne problémov v oblasti právneho štátu sú podľa Európskej komisie nedostatočné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.