Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Ruské sily na Ukrajine venujú veľa úsilia posilňovaniu obrany

 Webnoviny  26. december 2022  50  
Ruské sily na Ukrajine venujú veľa úsilia posilňovaniu obrany

26.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily na Ukrajine podľa britských spravodajských informácií vynakladajú veľa úsilia na posilnenie svojich obranných pozícií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ministerstvo obrany Veľkej Británie v najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny uviedlo, že ruská armáda od októbra na mnohých úsekoch frontu buduje polia s protitankovými a protipechotnými mínami. Dodalo však, že tieto obranné opatrenia pravdepodobne nie sú také efektívne, ako by Rusi chceli. Informuje o tom portál news.sky.com.

„Mínové polia pre vycvičených vojakov predstavujú prekážku len vtedy, ak sú pozorované a sú pod dosahom paľby," konštatovalo britské ministerstvo. „Veľkým problémom pre ruské sily pravdepodobne bude nedostatok prieskumných prostriedkov a trénovaného personálu na monitorovanie veľkých oblastí nových mínových polí," dodal britský rezort obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské sily na Ukrajine venujú veľa úsilia posilňovaniu obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.