Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -2,9 °C
Mimoriadne správy

Diaľnicu na východe Srbska museli uzavrieť po úniku čpavku z vlaku, ktorý sa vykoľajil v meste Pirot

 Webnoviny  26. december 2022  32
Diaľnicu na východe Srbska museli uzavrieť po úniku čpavku z vlaku, ktorý sa vykoľajil v meste Pirot

26.12.2022 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná diaľnica na východe Srbska bola v pondelok uzavretá po úniku čpavku. V oblasti uzavreli aj školy a verejné inštitúcie.

Mimoriadnu situáciu v meste Pirot pri hraniciach s Bulharskom vyhlásili po tom, ako sa tam v nedeľu večer vykoľajil vlak prevážajúci čpavok.

„Nehodu pravdepodobne spôsobila zlá infraštruktúra," povedal na tlačovej konferencii srbský minister infraštruktúry Goran Vesič. Dodal, že úrady preskúmajú, či neboli porušené prísne postupy pre transport toxických materiálov.

Pondelkové merania v meste Pirot, ktoré leží len niekoľko kilometrov od miesta vykoľajenia vlaku, nepreukázali prítomnosť čpavku v ovzduší ani vo vode. Miestne úrady však ľuďom aj tak odporúčajú, aby boli opatrní a zostávali v interiéroch.

Zdravotnícku pomoc v miestnej nemocnici vyhľadalo viac ako 50 ľudí a pätnástich previezli do nemocnice v meste Niš, informovala srbská štátna televízia RTS.

Viac k témam: Čpavok, Vykoľajenie vlaku
Zdroj: Webnoviny.sk - Diaľnicu na východe Srbska museli uzavrieť po úniku čpavku z vlaku, ktorý sa vykoľajil v meste Pirot © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.