Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Arktická búrka v USA si vyžiadala už najmenej 48 obetí, záchranárske vozidlá uviazli vo vysokých závejoch

 Webnoviny  26. december 2022  78
Arktická búrka v USA si vyžiadala už najmenej 48 obetí, záchranárske vozidlá uviazli vo vysokých závejoch

26.12.2022 (Webnoviny.sk) - Počet obetí rozsiahlej arktickej búrky v USA stúpol na najmenej 48, keď 27 úmrtí v pondelok nahlásili v západnej časti štátu New York. Dvadsať ľudí prišlo o život v meste Buffalo, povedal jeho hovorca. Pre vysoké záveje totiž v snehu uviazli záchranárske vozidlá.

Extrémne počasie postihlo veľkú časť amerického územia od Veľkých kanadských jazier po rieku Rio Grande pri mexických hraniciach.

Odporúčania alebo varovania v súvislosti s počasím sa týkajú približne 60 percent amerického obyvateľstva a teploty dramaticky klesli pod normálnu úroveň od Skalnatých vrchov na západe USA po Apalačské vrchy na východe krajiny.

Viac k témam: Arktická búrka, blizard, Extrémne počasie
Zdroj: Webnoviny.sk - Arktická búrka v USA si vyžiadala už najmenej 48 obetí, záchranárske vozidlá uviazli vo vysokých závejoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.