Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Ruské rakety obsahujú zahraničné čipy, sankcie je treba posilniť

 Webnoviny  16. august 2023  105  
Ruské rakety obsahujú zahraničné čipy, sankcie je treba posilniť

16.8.2023 (SITA.sk) - Ruské rakety, ktoré v noci na utorok vypálili na Ukrajinu, mali v sebe zahraničné čipy. Povedal to šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Tieto rakety boli tento rok vyrobené Rusmi. V Ch-101, ktoré boli vyrobené v apríli, je asi 30 zahraničných čipov,“ napísal Jermak v utorok na komunikačnej platforme Telegram.

„Zbierame informácie, pracujeme s našimi partnermi a pravidelne s nimi komunikujeme. Naše partnerské vlády tiež pracujú s výrobcami a dodávateľmi čipov,“ pokračoval a dodal, že „obmedzenia už boli zavedené, ale sankcie je potrebné posilniť, aby sa Rusku zabránilo v získavaní kritických komponentov a výrobe rakiet“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Rusko v noci na utorok vypálilo sériu rakiet na oblasti na západe Ukrajiny, ďaleko od frontu, pričom tento útok si podľa ukrajinských predstaviteľov vyžiadal najmenej troch mŕtvych.

Viac k témam: Čipy, Rakety, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruské rakety obsahujú zahraničné čipy, sankcie je treba posilniť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.