Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
16.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí obrancovia oslobodili obec Urožajne v Doneckej oblasti. Oznámila to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľar, informuje portál Ukrajinská pravda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Urožajne bolo oslobodené. Naši obrancovia konsolidujú svoje pozície. Ofenzíva pokračuje,“ uviedla Maľar prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram.
Maľar predtým 14. augusta oznámila, že obrancovia za posledný týždeň oslobodili tri kilometre štvorcové na bachmutskom fronte, dosiahli úspechy v Urožajne na južnom fronte a postupujú v smeroch na Melitopoľ a Berďansk.
Hovorca generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Andrij Kovaľov zase 15. augusta uviedol, že ukrajinské sily dosahujú úspechy v oblasti obce Urožajne a konsolidujú svoje pozície.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)
Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ofenzíva Ukrajiny pokračuje, oslobodila obec v Doneckej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Na policajnom prezídiu má pribudnúť busta Lučanského, exminister Mikulec vyjadril svoje pochybnosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne