Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Ruské ministerstvo obrany chce ukončiť dohodu o vývoze ukrajinského obilia

 Webnoviny  29. október 2022  69
Ruské ministerstvo obrany chce ukončiť dohodu o vývoze ukrajinského obilia

29.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ministerstvo obrany v sobotu oznámilo, že Rusko chce zrušiť implementáciu dohody o vývoze ukrajinského obilia, ktorú sprostredkovala Organizácia Spojených národov.

Doteraz vďaka tejto dohode Ukrajina vyviezla viac ako 9 miliónov ton obilia, čo pomohlo znížiť globálne ceny potravín. Ruský rezort obrany za dôvod zrušenia realizácie dohody označilo údajný ukrajinský útok dronmi proti lodiam ruskej Čiernomorskej flotily zakotveným na Kryme.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské vyhlásenie, že chce ukončiť implementáciu dohody o vývoze ukrajinského obilia, prišlo len deň po tom, ako generálny tajomník OSN António Guterres vyzval Rusko a Ukrajinu, aby dohodu obnovili. Dohodu uzavreli v júli s platnosťou do 19. novembra.

Viac k témam: Ceny potravín, Dohoda, Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské ministerstvo obrany chce ukončiť dohodu o vývoze ukrajinského obilia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.