Utorok, 21. marec 2023
Mimoriadne správy

Oslavy Halloweenu v juhokórejskom Soule sa skončili veľkou tragédiou, v tlačenici zomrelo najmenej 120 ľudí (video)

 Webnoviny  29. október 2022  57
Oslavy Halloweenu v juhokórejskom Soule sa skončili veľkou tragédiou, v tlačenici zomrelo najmenej 120 ľudí (video)

29.10.2022 (Webnoviny.sk) - Najmenej 120 ľudí v sobotu v juhokórejskej metropole Soul zomrelo a viac ako 100 utrpelo zranenia, keď sa dostali do veľkej tlačenice v úzkej uličke počas osláv sviatku Halloween.

Nešpecifikovaný počet zranených je v kritickom stave, uviedli juhokórejskí predstavitelia. Na pomoc zraneným nasadili viac ako 800 záchranárov a policajtov.

V bare mala byť celebrita


Niektoré miestne médiá uviedli, že tlačenica vznikla, keď sa veľký počet ľudí ponáhľal do baru po tom, ako začuli, že je tam neidentifikovaná celebrita.

Juhokórejský prezident Jun Sok-jol vo vyhlásení vyzval úrady na zabezpečenie rýchleho ošetrenia zranených a prekontrolovanie bezpečnosti miest osláv.

Zároveň prikázal ministerstvu zdravotníctva rýchle nasadenie tímov pre núdzovú zdravotnícku pomoc.

Najväčšie oslavy od pandémie


Podľa miestnych médií sa na oslavách sviatku Halloween v Soule zišlo približne 100-tisíc ľudí.

Oslavy boli najväčšie od začiatku pandémie koronavírusu, keďže v uplynulých mesiacoch v krajine uvoľnili obmedzenia zamerané proti šíreniu ochorenia COVID-19.Viac k témam: Halloween, Tlačenica
Zdroj: Webnoviny.sk - Oslavy Halloweenu v juhokórejskom Soule sa skončili veľkou tragédiou, v tlačenici zomrelo najmenej 120 ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.