Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Ruské jednotky majú podľa Britov uvažovať o ústupe v Chersonskej oblasti, bude to mimoriadne náročné

 Webnoviny  20. október 2022  48
Ruské jednotky majú podľa Britov uvažovať o ústupe v Chersonskej oblasti, bude to mimoriadne náročné

20.10.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyššie ruské vedenie vážne uvažuje o ústupe z pravého brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. V najnovšej správe na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo britské ministerstvo obrany. To zároveň dodáva, že prípadný ústup bude pre Rusov mimoriadne náročný, keďže mosty cez Dnipro sú zničené.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa Britov ruský veliteľ Sergej Surovikin uznal ťažkú situáciu Ruska v Chersonskej oblasti. „Surovikinovo vyhlásenie so zlými správami o 'špeciálnej vojenskej operácii' je veľmi nezvyčajné. Môže to naznačovať, že vedenie Ruskej federácie vážne uvažuje o rozsiahlom stiahnutí svojich síl zo západného brehu Dnipra,“ poznamenáva správa britského ministerstvo obrany.

To taktiež uvádza, že ak sa Rusko rozhodne ustúpiť, kľúčovou otázkou preň bude presun jednotiek a techniky na ľavý breh Dnipra. Keďže všetky plnohodnotné mosty sú vážne poškodené, Rusko sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť spoliehať na provizórny most z člnov a pontónové prechody.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské jednotky majú podľa Britov uvažovať o ústupe v Chersonskej oblasti, bude to mimoriadne náročné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.