Streda, 20. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Ruské a čínske bombardéry spoločne hliadkovali v západnej časti Tichého oceánu

 Webnoviny  22. december 2020  49
Ruské a čínske bombardéry spoločne hliadkovali v západnej časti Tichého oceánu

22.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ruské a čínske bombardéry sa v utorok v rámci posilňovania vojenských väzieb medzi Moskvou a Pekingom zúčastnili na spoločnej hliadkovacej misii v západnej časti Tichého oceána.

Ruská armáda informovala, že do akcie nad Japonským a Východočínskym morom boli zapojené jej dva strategické bombardéry Tu-95 a štyri čínske bombardéry H-6K.

Ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení uviedlo, že zámerom spoločnej misie bolo rozvíjanie a prehlbovanie rusko-čínskeho partnerstva a hliadkový let nebol namierený proti žiadnej inej krajine.

Podobná hliadkovacia misia Ruska a Číny sa v rovnakej oblasti uskutočnila aj minulý rok v júli.

Rusko sa snaží rozvíjať užšie väzby s Čínou, keďže jeho vzťahy so Západom ochladli v súvislosti s anexiou Krymu na Ukrajine, obvineniami zo zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016 a ďalšími spornými otázkami.

Viac k témam: hliadkovacia misia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské a čínske bombardéry spoločne hliadkovali v západnej časti Tichého oceánu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.