Utorok, 27. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Európska komisia vyzvala členské štáty Únie na koordinovaný zákaz cestovania do Británie
22.12.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia v utorok odporučila, aby všetky jej členské krajiny až do odvolania odrádzali ľudí od cestovania do Veľkej Británie, ak to nie sú nevyhnutné cesty.
V situácii, keď krajiny EÚ prijali svoje vlastné obmedzenia cestovania do Británie po objavení sa nového variantu koronavírusu v Anglicku, ich Európska komisia vyzvala, aby skoordinovali svoje prístupy, ale aby nebránili ľuďom nachádzajúcim sa v Spojenom kráľovstve alebo v EÚ vrátiť sa do svojich domovov.
Eurokomisár pre spravodlivosť Didier Reynders uviedol, že "členské štáty by mali podniknúť koordinované kroky na odradenie od cestovania medzi Veľkou Britániou a EÚ, ktoré nie je nevyhnutné. Zároveň by však celkový zákaz cestovania nemal zabrániť tisícom občanov EÚ a Británie v návrate do ich domovov".
Podľa EK by ľudia mali mať možnosť vrátiť sa domov s podmienkou negatívneho testu alebo karantény. Na pracovníkov prepravných firiem by sa zákaz cestovania nemal vzťahovať.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia vyzvala členské štáty Únie na koordinovaný zákaz cestovania do Británie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Núdzový stav v Česku sa predlžuje do 22. januára, rozhodli poslanci parlamentu
Danko tvrdí, že mu má obvinenie Matečnej zapchať ústa. Jeho vyjadrenia podľa Rašiho škodia vládnej koalícii
Do dvoch dobročinných zbierok na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika možno prispieť už len zopár dní
Členstvo v Trumpovej Rade mieru stojí miliardu eur, pripomenula ministerka hospodárstva Saková