Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

Írsko sa obáva nového kmeňa koronavírusu z Británie, zavádza prísnejšie opatrenia

 Webnoviny  22. december 2020  69
Írsko sa obáva nového kmeňa koronavírusu z Británie, zavádza prísnejšie opatrenia

22.12.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s novým nákazlivejším kmeňom koronavírusu objaveným vo Veľkej Británii sa susedné Írsko rozhodlo sprísniť pandemické opatrenia.

Írsky premiér Micheál Martin v prejave k národu vyhlásil, že vláda sa v reakcii na prudké zvyšovanie počtu nakazených snaží konať "rýchlo a dôrazne".

Martin poznamenal, že Írsko v priebehu ostatného týždňa zaznamenalo "mimoriadny nárast šírenia koronavírusu". Počet prípadov ochorenia COVID-19 sa každým dňom zvyšoval o 10 %.

Až do 12. januára bude platiť, že reštaurácie a prevádzky, ktoré predávajú jedlo, budú musieť upraviť otváracie hodiny a zatvárať už o 15:00. Premiér podotkol, že obchody a školy môžu naďalej zostať otvorené.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Írsko sa obáva nového kmeňa koronavírusu z Británie, zavádza prísnejšie opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.