Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
25.4.2020 (Webnoviny.sk) - Ruská nákladná vesmírna loď dopravila na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) viac ako dve tony zásob pre tamojšiu trojčlennú posádku. Loď Progress sa so stanicou spojila o 7:12 stredoeurópskeho letného času, približne tri a pol hodiny po tom, čo vzlietla z ruského kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane. Na ISS priviezla palivo, vodu, potraviny, lieky a ďalšie zásoby.
Na ISS je v súčasnosti rusko-americký tím astronautov - Anatolij Ivanišin a Ivan Vagner z ruskej agentúry Roskosmos a Chris Cassidy z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA). Trojica na stanicu priletela začiatkom apríla.
Viac k témam: ISS Medzinárodná vesmírna stanica
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská vesmírna loď dorazila na ISS, priviezla viac ako dve tony zásob © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Čínska misia na Mars sa má uskutočniť v blízkej dobe, prezradili jeden detail
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová