Utorok, 2. jún 2020
Polojasno  14,2 °C
Mimoriadne správy

India uvoľnila prísne opatrenia proti koronavírusu, polovica ľudí môže ísť do práce

 Webnoviny  25. apríl 2020  46
India uvoľnila prísne opatrenia proti koronavírusu, polovica ľudí môže ísť do práce

25.4.2020 (Webnoviny.sk) - India uvoľnila niektoré prísne opatrenia zamerané na boj proti koronavírusu. Vláda povolila otvorenie samostatných obchodov, no do práce sa môže vrátiť len 50 percent zamestnancov, ktorí musia mať ochranné rúška a dodržiavať sociálny odstup.

Ministerstvo vnútra v piatok v noci informovalo, že uvoľnenie sa netýka obchodov v nákupných strediskách po celej krajine a tiež v stovkách oblastí, ktoré sú ohniskami nákazy alebo uzavretými zónami.

Viac o téme: Koronavírus


India má viac ako 24 500 prípadov nákazy novým koronavírusom a 775 úmrtí. Najhoršie zasiahnutý štát je Maháráštra s 6 817 prípadmi, po ňom nasleduje Gudžarát s 3 815, Naí Dillí s 2 514 a Radžastan 2 034 prípadmi.

Prísne opatrenia, vrátane obmedzenia pohybu, zaviedla India pre 1,3 miliardy svojich obyvateľov 25. marca a budú trvať do 3. mája. Minulý týždeň vláda dovolila obnovenie výroby a poľnohospodárskych činností vo vidieckych oblastiach, kde zostali bez práce milióny robotníkov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - India uvoľnila prísne opatrenia proti koronavírusu, polovica ľudí môže ísť do práce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.