Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Ruská skupina Redut verbuje žoldnierov ako „dobrovoľníkov“, zapojení boli do bojov v niekoľkých oblastiach

 Webnoviny  16. október 2023  64  
Ruská skupina Redut verbuje žoldnierov ako „dobrovoľníkov“, zapojení boli do bojov v niekoľkých oblastiach

16.10.2023 (SITA.sk) - Ruská údajná súkromná vojenská spoločnosť Redut verbuje žoldnierov pod krytím „dobrovoľníkov“. Medzi nimi sú aj bývalí príslušníci žoldnierskej Wagnerovej skupiny.

Dohliada a financuje


Prostredníctvom svojej webstránky o tom informuje denník The Guardian, ktorý cituje britské ministerstvo obrany. Rezort obrany v Londýne vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine tvrdí, že ruské ministerstvo obrany využíva Redut na posilnenie armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Hlavné spravodajské riaditeľstvo ruského generálneho štábu pravdepodobne dohliada a financuje aktivity skupiny vrátane jej náboru,“ uvádza.

Bojové operácie


Od začiatku ruskej invázie sa Redut zapájala do bojových operácií v Doneckej, Charkovskej, Kyjevskej a Luhanskej oblasti, konštatuje Londýn s tým, že skupina má veľmi pravdepodobne viac ako 7-tisíc členov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

„Je reálna možnosť, že prax ruského ministerstva obrany náboru prostredníctvom „dobrovoľníckych“ jednotiek prispela k tomu, že Rusko sa vyhlo ďalšej nepopulárnej mobilizácii,“ dodáva britské ministerstvo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, wagnerovci
Zdroj: SITA.sk - Ruská skupina Redut verbuje žoldnierov ako „dobrovoľníkov“, zapojení boli do bojov v niekoľkých oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.