Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Ruská invázia na Ukrajinu spravila z takmer 1 800 detí siroty, naďalej prebiehajú aj masové deportácie

 Webnoviny  30. marec 2024  108  
Ruská invázia na Ukrajinu spravila z takmer 1 800 detí siroty, naďalej prebiehajú aj masové deportácie

30.3.2024 (SITA.sk) - Ruská invázia na Ukrajinu viedla k tomu, že takmer 1 800 detí sa stalo sirotami. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na národnú sociálnu službu.

Podľa Organizácie Spojených národov (OSN) dosiaľ na Ukrajine zahynulo takmer 600 detí a viac ako 1 200 bolo zranených. Zabitých bolo dovedna viac ako 10-tisíc civilistov, aj keď skutočný počet obetí na Ukrajine bude pravdepodobne výrazne vyšší, pretože k dispozícii nie sú údaje z okupovaných území a obcí ležiacich na frontovej línii.

Rusko tiež vedie masovú kampaň deportácií ukrajinských detí. Unesených bolo najmenej 19 500 detí, pričom podľa databázy Children of War sa domov vrátilo necelých 400. Ruská vojna proti Ukrajine zničila alebo poškodila každú siedmu školu v krajine a približne 1,6 milióna školákov bolo nútených odísť zo vzdelávacieho procesu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sirota
Zdroj: SITA.sk - Ruská invázia na Ukrajinu spravila z takmer 1 800 detí siroty, naďalej prebiehajú aj masové deportácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.