Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Ruská Čiernomorská flotila má po raketovom útoku len dve možnosti, dobrovoľnú alebo nútenú likvidáciu

 Webnoviny  22. september 2023  100  
Ruská Čiernomorská flotila má po raketovom útoku len dve možnosti, dobrovoľnú alebo nútenú likvidáciu

22.9.2023 (SITA.sk) - Ruskú Čiernomorskú flotilu čakajú dve možnosti - buď dobrovoľná alebo nútená likvidácia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje web Ukrajinská pravda, po piatkovom ukrajinskom raketovom útoku na veliteľstvo flotily v Sevastopoli na okupovanom Kryme to povedal tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

„Najlepší a najbezpečnejší spôsob, ako zachovať celistvosť majetku a hospodárskeho komplexu mesta Achtiar (starý názov pre Sevastopoľ) a okolitých území je dobrovoľné potopenie flotily. Slávne ruské vojenské rozhodovania, a to zničenie vlastnej flotily, keď sa blíži nepriateľ, by mali mať kontinuitu a tradíciu nástupníctva. Inak bude ruská Čiernomorská flotila rozkrájaná ako saláma. Proces je bolestivý, ale ukrajinské ozbrojené sily udierajú presne výlučne na objekty vojenskej infraštruktúry,“ uviedol Danilov.

Sevastopoľ je sídlom ruskej Čiernomorskej flotily. Po raketovom útoku boli trosky „rozptýlené na stovky metrov“. Na miesto útoku smerovalo veľké množstvo sanitiek.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Čiernomorská flotila, Krym, Raketový útok, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Sevastopoľ, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ruská Čiernomorská flotila má po raketovom útoku len dve možnosti, dobrovoľnú alebo nútenú likvidáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.