Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda sa pripravuje na ukrajinskú protiofenzívu a posilňuje svoje južné krídlo

 Webnoviny  26. júl 2022  109
Ruská armáda sa pripravuje na ukrajinskú protiofenzívu a posilňuje svoje južné krídlo

26.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda rozmiestňuje na svojom južnom krídle ďalšie sily, čím posilňuje svoje pozície v ukrajinskej Chersonskej a Zaporižžskej oblasti.

Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinských predstaviteľov i overené videá na sociálnych sieťach.

CNN potvrdila pravdivosť videí


Viaceré príspevky na ukrajinských účtoch na sociálnych sieťach odkazujú na pohyb ťažkej vojenskej techniky na vlakoch alebo dopravné zápchy na diaľniciach z polostrova Krym a do Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTelevízia CNN geolokalizovaním týchto videí zistila, že informácie o presune ruských síl sú pravdivé.

Rusi opevňujú svoje pozície


Analytici naznačili, že pohyb ťažkej techniky by mohol byť reakciou Ruska na očakávanú ukrajinskú protiofenzívu v Chersonskej a Zaporižžskej oblasti.

Inštitút pre štúdium vojny už v pondelok vo svojom dennom hodnotení vojny na Ukrajine uviedol, že „ruské sily pokračujú v opevňovaní svojich pozícií v Chersonskej a Zaporižžskej oblasti v rámci príprav na ukrajinskú protiofenzívu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda sa pripravuje na ukrajinskú protiofenzívu a posilňuje svoje južné krídlo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.