Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Britský premiér Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Zelenskému Cenu Sira Winstona Churchilla

 Webnoviny  26. júl 2022  76
Britský premiér Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Zelenskému Cenu Sira Winstona Churchilla

26.7.2022 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému známu Cenu Sira Winstona Churchilla. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Twitter dosluhujúceho predsedu vlády Spojeného kráľovstva.

Johnson poctil Zelenského spomenutým ocenením za líderstvo a neuveriteľnú odvahu, vzdor a dôstojnosť tvárou v tvár Putinovej barbarskej invázii, uvádza sa vo vyhlásení.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj si ocenenie váži a poznamenal, že je to pre neho „mimoriadna pocta“.

„Toto ocenenie by bolo nemožné, keby celý ukrajinský ľud nepovstal na obranu slobody pred tyraniou, ktorá sa nás snaží vrátiť do najhoršieho. Ukrajina a celá Európa si vždy budú pamätať tých, ktorí bez váhania prišli na pomoc našim ľuďom a samotnej myšlienke slobody. Demokracie sveta sú schopné zastaviť akúkoľvek tyraniu,“ skonštatoval ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cena Sira Winstona Churchilla, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský premiér Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Zelenskému Cenu Sira Winstona Churchilla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.