Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda pri Avdijivke zrýchlila svoj postup, vojaci vstúpili do obce Očeretyne

 Webnoviny  26. apríl 2024  135  
Ruská armáda pri Avdijivke zrýchlila svoj postup, vojaci vstúpili do obce Očeretyne

26.4.2024 (SITA.sk) - Ruské pozemné sily zrýchlili svoj postup západne od mesta Avdijivka na východe Ukrajiny. Konštatuje to britské ministerstvo obrany. Vo svojej najnovšej správe o vojne na Ukrajine uvádza, že ruskí vojaci vstúpili do obce Očeretyne, zhruba 15 kilometrov severne od centra Avdijivky. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na UkrajineLondýn poukázal na to, že je to jedna z hlavných oblastí ruských operácií.

"Napriek pretrvávajúcim vysokým stratám je vysoko pravdepodobné, že ruské pozemné sily sú schopné neustále útočiť na ukrajinské pozície v oblasti a ovládli niekoľko malých osád," konštatuje ministerstvo.Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, Ruská armáda, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda pri Avdijivke zrýchlila svoj postup, vojaci vstúpili do obce Očeretyne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.