Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda podľa Zelenského v týchto dňoch predvádza to najlepšie, čo môže urobiť. Ukazuje chrbát (video)

 Webnoviny  11. september 2022  45
Ruská armáda podľa Zelenského v týchto dňoch predvádza to najlepšie, čo môže urobiť. Ukazuje chrbát (video)

11.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že ruské sily urobili „dobré rozhodnutie“, keď utekajú z Charkovskej oblasti pred protiofenzívou ukrajinskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ruská armáda v týchto dňoch predvádza to najlepšie, čo môže urobiť - ukazuje chrbát. A koniec koncov je pre nich dobrou voľbou utiecť. Na Ukrajine nie je a nebude miesto pre okupantov,“ uviedol Zelenskyj vo videu, ktoré zverejnila jeho kancelária v sobotu večer.

Zelenskyj taktiež povedal, že od začiatku septembra oslobodila ukrajinská armáda približne 2-tisíc kilometrov štvorcových územia. Ruským vojakom, ktorí sa boja vrátiť do Ruska, sľúbil v prípade zadržania ukrajinskými vojakmi zaobchádzanie v súlade so Ženevskými konvenciami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda podľa Zelenského v týchto dňoch predvádza to najlepšie, čo môže urobiť. Ukazuje chrbát (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.