Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Dátum pohrebu kráľovnej Alžbety II. je už známy, bude sa konať vo Westminsterskom opátstve

 Webnoviny  10. september 2022  80
Dátum pohrebu kráľovnej Alžbety II. je už známy, bude sa konať vo Westminsterskom opátstve

10.9.2022 (Webnoviny.sk) - Štátny pohreb zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. sa bude konať v pondelok 19. septembra vo Westminsterskom opátstve v Londýne. Podrobnosti o pohrebe budú zverejnené neskôr.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.Panovníčka skonala vo štvrtok vo veku 96 rokov vo svojom škótskom sídle Balmoral. Rakva s Alžbetou II. odtiaľ postupne poputuje do Edinburghu a potom do Londýna, kde bude od stredy vystavená štyri dni až do pohrebu, aby jej verejnosť mohla prísť vzdať hold.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. (fotografie)

Syn zosnulej panovníčky a nový kráľ Karol III. v sobotu podpísal nariadenie, ktorým sa vyhlasuje deň pohrebu kráľovnej Alžbety II. za štátny sviatok.

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Dátum pohrebu kráľovnej Alžbety II. je už známy, bude sa konať vo Westminsterskom opátstve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.