Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda má problém, dobrovoľníci odmietajú nastúpiť do služby a bojovať proti Ukajincom

 Webnoviny  14. september 2022  61
Ruská armáda má problém, dobrovoľníci odmietajú nastúpiť do služby a bojovať proti Ukajincom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí dobrovoľníci húfne odmietajú plánované vojenské nasadenie na Ukrajine. Na svojej webovej stránke o tom informovalo hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Vojaci prišli o množstvo výhod


Tí vojaci, ktorí sa rozhodli odmietnuť ďalšiu účasť na bojových akciách na Ukrajine, sú prepustení zo služby bez zohľadnenia akýchkoľvek výhod, ako sú odslúžené roky či status veterána.

Keďže v ruských jednotkách je alarmujúci nedostatok personálu, velenia okupačných vojsk nariadili zjednodušiť diagnózy ranených v nemocniciach, nerealizovať plánované operácie a ponúknuť im návrat do vojny na Ukrajine.

Odložené plánované operácie


Ruskí lekári tiež dostali „odporúčanie“ dať povolenie na plánované chirurgické zákroky až po skončení „špeciálnej operácie“ alebo s povolením veliteľa pacienta.

GUR ako príklad uviedlo ruského vojaka, ktorý mal prasknutý ušný bubienok. V nemocnici však ako diagnózu uviedli zápal stredného ucha a po troch dňoch ho prepustili s tým, aby si dával pozor na prechladnutie postihnutého miesta.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnoví veteráni
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda má problém, dobrovoľníci odmietajú nastúpiť do služby a bojovať proti Ukajincom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.