Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Nekonečné rady a 30-hodinová čakacia doba. V Londýne sa schádzajú davy ľudí, chcú sa rozlúčiť s kráľovnou

 Webnoviny  14. september 2022  53
Nekonečné rady a 30-hodinová čakacia doba. V Londýne sa schádzajú davy ľudí, chcú sa rozlúčiť s kráľovnou

14.9.2022 (Webnoviny.sk) - V Londýne sa schádzajú davy ľudí, aby vzdali hold zosnulej kráľovnej Alžbete II. Procesia s rakvou neskôr počas dňa povedie z Buckinghamského paláca do Westminsterského paláca, kde bude vystavená štyri dni do pohrebu.

Očakáva sa, že na procesiu sa prídu pozrieť obrovské davy ľudí. Rakvu s ostatkami panovníčky povezie koňmi ťahaný koč, za ktorým budú kráčať jej syn, kráľ Karol III. a ďalší členovia kráľovskej rodiny.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.


Medzičasom sa popri rieke Temži už tvoria dlhé rady ľudí smerujúce k sídlu parlamentu, kde sa s ňou chcú naposledy rozlúčiť. Verejnosť bude mať túto možnosť od 17:00 miestneho času. Ľudí neodrádza ani varovanie úradov, že čakacia doba môže byť až 30 hodín.

Úrady tiež odhadujú, že rad čakateľov môže byť dlhý niekoľko kilometrov. Prvá v rade je podľa agentúry AP Vanessa Nathakumaran, ktorá sa vyjadrila, že čaká od pondelka 11:30.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. (fotografie)Kráľovná Alžbeta II. zomrela vo štvrtok v Škótsku vo veku 96 rokov. Rakvu s ňou najprv vystavili tam a počas celej cesty zo Škótska do Londýna sa schádzali davy ľudí, aby sa s panovníčkou, ktorá bola na tróne 70 rokov, naposledy rozlúčili.Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Nekonečné rady a 30-hodinová čakacia doba. V Londýne sa schádzajú davy ľudí, chcú sa rozlúčiť s kráľovnou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.