Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi zvýšili počet vojakov v Charkovskej oblasti. Aj napriek tomu nedokážu prelomiť ukrajinskú obranu

 Webnoviny  30. máj 2024  77  
Rusi zvýšili počet vojakov v Charkovskej oblasti. Aj napriek tomu nedokážu prelomiť ukrajinskú obranu

30.5.2024 (SITA.sk) - Rusko podľa hlavného veliteľa ukrajinskej armády zvyšuje počet vojakov v blízkosti Charkovskej oblasti, ale nedostatočne na to, aby dokázalo prelomiť ukrajinskú obranu. Oleksandr Syrskyj vo štvrtok uviedol, že Moskva zhromažďuje vojakov pri obciach Strileča a Lypci a pri meste Vovčansk, ale ich počet nestačí na odštartovanie novej ofenzívy. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSyrskyj dodal, že aktivity ruskej armády komplikuje nasadenie ukrajinských záložných jednotiek do „horúcich“ oblastí frontovej línie. Na Facebooku ďalej napísal, že Kyjev v Charkovskej oblasti naakumuloval zásoby munície a degradoval ruské sily, čo znížilo ofenzívne kapacity Rusov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)Viac k témam: Charkovská oblasť, ruská amáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi zvýšili počet vojakov v Charkovskej oblasti. Aj napriek tomu nedokážu prelomiť ukrajinskú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.