Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, o život prišli ukrajinskí civilisti

 Webnoviny  19. september 2023  163  
Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, o život prišli ukrajinskí civilisti

19.9.2023 (SITA.sk) - Traja ukrajinskí civilisti zomreli v utorok pri ruskom útoku riadenou leteckou bombou na mesto Kupiansk v Charkovskej oblasti. Uviedol to gubernátor oblasti Oleh Synjehubov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na mieste útoku pracujú záchranári, konštatoval gubernátor a dodal, že úplné informácie o obetiach a škodách ešte nie sú k dispozícii. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Mesto Kupiansk sa v poslednom období stalo terčom intenzívnejších útokov, keďže Rusko pokračuje v ofenzívnej operácii s cieľom opäť získať územia v Charkovskej oblasti, ktoré Kyjev oslobodil prekvapujúcou protiofenzívou vlani na jeseň.
Ruská armáda okupovala Kupiansk od 27. februára do 10. septembra 2022. Podľa hovorcu ukrajinských síl na východe krajiny Iľju Jevlaša Rusko teraz v smere Kupiansk - Lyman sústredilo zhruba 110-tisíc vojakov.

Minulý mesiac ukrajinské úrady prikázali povinnú evakuáciu 37 obcí v okrese Kupiansk. Z oblastí pri frontovej línii bolo od 9. augusta evakuovaných 1 433 ľudí vrátane 343 detí, povedal Synjehubov 28. augusta.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Kupiansk, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, o život prišli ukrajinskí civilisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.