Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi zasiahli na Ukrajine obilné terminály, zničili tony hrachu aj jačmeňa

 Webnoviny  21. júl 2023  169  
Rusi zasiahli na Ukrajine obilné terminály, zničili tony hrachu aj jačmeňa

21.7.2023 (SITA.sk) - Ruské rakety v noci na piatok zasiahli sklady s poľnohospodárskymi produktmi v ukrajinskom meste Odesa a zničili tony uskladnených plodín. Moskva na prístav v Odese zaútočila už štvrtú noc v rade, uviedli predstavitelia ukrajinskej armády. Šéf regionálnej vojenskej administratívy Oleh Kiper v piatok na komunikačnej platforme Telegram napísal, že na útoky Rusko použilo rakety Kalibr odpálené z Čierneho mora.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Bohužiaľ zasiahnuté boli obilné terminály poľnohospodárskeho podniku. Nepriateľ zničil 100 ton hrachu a 20 ton jačmeňa," konštatoval Kiper. Dodal, že dvaja ľudia utrpeli zranenia. Informuje o tom web CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Šéf regionálnej vojenskej administratívy, Ukrajinská armáda, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi zasiahli na Ukrajine obilné terminály, zničili tony hrachu aj jačmeňa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.