Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Európska únia plánuje na dlhodobé obranné potreby Ukrajiny poskytnúť 20 miliárd eur

 Webnoviny  21. júl 2023  73  
Európska únia plánuje na dlhodobé obranné potreby Ukrajiny poskytnúť 20 miliárd eur

21.7.2023 (SITA.sk) - Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie diskutovali o možnosti vytvorenia samostatnej časti Európskeho mierového nástroja (EPF) na podporu dlhodobých obranných potrieb Ukrajiny.

Uviedol to šéf diplomacie EÚ Josep Borrell. Pre samostatnú časť EPF by sa podľa neho vyčlenilo počas najbližších štyroch rokov po 5 miliárd eur ročne.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa Borrella sa Únia teraz sústreďuje na zmenu svojej podpory Ukrajine na dlhodobý bezpečnostný záväzok. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Josep Borrell dodal, že o problematike dlhodobej obrannej pomoci Ukrajine sa bude podrobnejšie diskutovať v závere augusta na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ v španielskom meste Toledo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Členské štáty, Eurozóna, pomoc Ukraine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Európska únia plánuje na dlhodobé obranné potreby Ukrajiny poskytnúť 20 miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.