Streda, 29. november 2023
Polojasno  -1,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi zadržali pašerácku skupinu, ktorá opravovala časti vojenských lietadiel pre ukrajinskú armádu

 Webnoviny   7. september 2023  191  
Rusi zadržali pašerácku skupinu, ktorá opravovala časti vojenských lietadiel pre ukrajinskú armádu

7.9.2023 (SITA.sk) - Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala skupinu pašerákov obchodujúcich s časťami vojenských lietadiel, z ktorých niektoré skončili na Ukrajine. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na agentúru TASS a FSB, pašeráci pochádzali z Ukrajiny a stredoázijských štátov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


FSB nemenovala žiadne ďalšie pašerácke destinácie, uviedla len, že diely smerovali do západnej Európy. Skupina údajne nakupovala a opravovala časti vojenských lietadiel a vrtuľníkov v Rusku, aby ich neskôr vyviezla zahraničným spotrebiteľom vrátane tých, ktorí konajú v mene ukrajinskej armády.

FSB uviedla, že skonfiškovala viac ako tisíc kusov vojenského leteckého vybavenia a našla dokumenty potvrdzujúce, že skupina opravila časti lietadiel a vrtuľníkov pre Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Lietadla, Pašeráci, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi zadržali pašerácku skupinu, ktorá opravovala časti vojenských lietadiel pre ukrajinskú armádu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.