Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Rusi začali vlastné vyšetrovanie masakry v Buči, ukrajinské úrady si podľa nich obvinenia vymysleli

 Webnoviny   4. apríl 2022  39
Rusi začali vlastné vyšetrovanie masakry v Buči, ukrajinské úrady si podľa nich obvinenia vymysleli

4.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vyšetrovací výbor začal vlastné vyšetrovanie masakry civilistov v ukrajinskom meste Buča, ktoré mali v uplynulých týždňoch pod kontrolou ruské sily.

Podľa svojho vyhlásenia sa zameria na falošné informácie o ruských silách. Výbor tvrdí, že ukrajinské úrady vymysleli obvinenia „s cieľom zdiskreditovať ruských vojakov“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktZainteresované strany by podľa neho mali čeliť vyšetrovaniu pre možné porušenie nového ruského zákona, ktorý zakazuje falošné informácie o ruských silách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od začiatku invázie na Ukrajinu ruské úrady začali už niekoľko vyšetrovaní, ktoré sa zväčša týkajú incidentov, ako je ostreľovanie oblastí kontrolovaných proruskými separatistami.

Viac k témam: Genocída, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi začali vlastné vyšetrovanie masakry v Buči, ukrajinské úrady si podľa nich obvinenia vymysleli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.