Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Putin by mal čeliť procesu za vojnové zločiny, reagoval na vraždenie v Buči americký prezident Biden

 Webnoviny   4. apríl 2022  63
Putin by mal čeliť procesu za vojnové zločiny, reagoval na vraždenie v Buči americký prezident Biden

4.4.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden v pondelok vyzval na proces s ruským prezidentom Vladimirom Putinom za vojnové zločiny.

Vyjadril sa tak v súvislosti s vraždením civilistov v meste Buča v Kyjivskej oblasti, ktoré mali v ostatných týždňoch pod kontrolou ruské sily. Biden tiež nazval Putina vojnovým zločincom a brutálnou osobou.

Ukrajine poskytnú ďalšie zbrane


„Čo sa deje v Buči je hrozné a všetci to vidia,“ povedal, svojho ukrajinského kolegu Volodymyra Zelenského však nenasledoval v pomenovaní masakrovania civilistov genocídou.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktBiden sa tiež vyjadril, že sa bude usilovať o uvalenie ďalších sankcií. Zároveň sa zaviazal k ďalšiemu poskytovaniu zbraní Ukrajine, aby sa mohla brániť Rusku.

Stovky zavraždených civilistov


Ukrajinské úrady informovali, že po odchode ruských síl minulý týždeň našli v okolí ukrajinskej metropoly najmenej 410 tiel civilistov.

Mnohé obete mali zviazané ruky, zranenia po streľbe z bezprostrednej blízkosti a známky mučenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Buča, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin by mal čeliť procesu za vojnové zločiny, reagoval na vraždenie v Buči americký prezident Biden © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.