Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Rusi z Ukrajiny uniesli a nútene deportovali 200-tisíc detí. Za toto sa budete zodpovedať, odkázal okupantom Zelenskyj (video)

 Webnoviny   2. jún 2022  55
Rusi z Ukrajiny uniesli a nútene deportovali 200-tisíc detí. Za toto sa budete zodpovedať, odkázal okupantom Zelenskyj (video)

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Medzi Ukrajincami, ktorých nútene deportovali do Ruska a rozmiestnili ich po krajine, je podľa ukrajinského prezidenta aj 200-tisíc detí. To zahŕňa deti z detských domovov, deti, ktoré vzali s ich rodičmi, aj deti odlúčené od rodín.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Volodymyr Zelenskyj to povedal v stredu, na Medzinárodný deň detí, počas jeho nočného videopríhovoru. Zároveň prízvukoval, že Ukrajina potrestá zodpovedných, ale najskôr ukáže Rusku na bojovom poli, že „Ukrajinu nemožno dobyť, že naši ľudia sa nevzdajú a naše deti sa nestanú majetkom okupantov“.

Zelenskyj uviedol, že od začiatku vojny bolo zabitých 243 detí, 446 utrpelo zranenia a 139 je nezvestných. Tieto čísla však môžu byť podľa jeho slov vyššie, keďže vláda nemá úplný obraz o situácii v oblastiach okupovaných ruskými silami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: deportácia, Deti, Medzinárodný deň detí, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi z Ukrajiny uniesli a nútene deportovali 200-tisíc detí. Za toto sa budete zodpovedať, odkázal okupantom Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.