Štvrtok, 11. august 2022
Prevažne slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi majú pod kontrolou väčšinu Sjevjerodonecka, ale bojujú s nedostatkom dronov

 Webnoviny   2. jún 2022  52
Rusi majú pod kontrolou väčšinu Sjevjerodonecka, ale bojujú s nedostatkom dronov

2.6.2022 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 2. júna 11:14


Rusko čelí nedostatku dronov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU). Ruské sily už počas vojny prišli o veľké množstvo tohto typu vojenského vybavenia, a to dokonca do takej miery, že museli začať používať drony vo vlastníctve ministerstva pre mimoriadne situácie.

Veľká koncentrácia delostrelectva


Britská vojenská rozviedka tvrdí, že Rusko prevzalo kontrolu nad väčšinou mesta Sjevjerodoneck na východe Ukrajiny.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktHlavná cesta do Sjevjerodonecka „pravdepodobne zostáva pod kontrolou Ukrajiny, ale Rusko naďalej dosahuje stabilné miestne zisky, čo umožňuje veľká koncentrácia delostrelectva," uviedlo britské ministerstvo obrany vo svojom najnovšom hlásení o vojne s tým, že Rusko „v tomto procese utrpelo straty". Informuje o tom spravodajský portál BBC.Tvrdé boje v Sjevjerodonecku


Prekročenie rieky Siverskyj Donec, ktorá je prirodzenou prekážkou pre ich osi postupu, je životne dôležité pre ruské sily, pretože zabezpečujú Luhanskú oblasť a pripravujú sa na presun na Doneckú oblasť, uvádza ministerstvo.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinské úrady uznali, že Rusko má pod kontrolou 80 percent Sjevjerodonecka a v meste pokračujú tvrdé boje. Sjevjerodoneck a susedné mesto Lysyčansk, ktoré už niekoľko týždňov čelia ťažkému ruskému ostreľovaniu, sú najvýchodnejšie mestá pod kontrolou Ukrajiny.Viac k témam: Donecká ľudová republika, Drony, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi majú pod kontrolou väčšinu Sjevjerodonecka, ale bojujú s nedostatkom dronov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.