Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Rusi vyzbrojujú civilistov na boj proti dronom, obávajú sa „hrozby“ zo strany Ukrajiny

 Webnoviny   2. august 2023  96  
Rusi vyzbrojujú civilistov na boj proti dronom, obávajú sa „hrozby“ zo strany Ukrajiny

2.8.2023 (SITA.sk) - Úrady ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá susedí s Ukrajinou, začali distribuovať zbrane a vojenské vybavenie civilistom naverbovaným do takzvanej teritoriálnej obrany.

V oblasti vytvorili osem práporov tejto územnej obrany. Na cvičiskách im odovzdali ručné zbrane, rádiostanice, zbrane proti dronom a terénne vozidlá UAZ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov v tejto súvislosti ubezpečil, že sa bude zachovávať dohľad nad distribúciou zbraní. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tlačovú agentúru Ria Novosti.

Aj gubernátor ruskej Kurskej oblasti, ktorá tiež leží pri hraniciach s Ukrajinou, Roman Starovoj povedal, že miestne úrady začali distribuovať zbrane takzvaným dobrovoľným ľudovým oddielom vzhľadom na údajnú „hrozbu" zo strany Ukrajiny. Civilistov pritom ubezpečil, že sú vytvorené všetky podmienky na skladovanie zbraní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, Civilisti, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie, Zbrane
Zdroj: SITA.sk - Rusi vyzbrojujú civilistov na boj proti dronom, obávajú sa „hrozby“ zo strany Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.