Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Rusi vytvárajú obranné pozície pri Svatove a majú problémy, podľa Britov je to zraniteľnejšia časť frontu

 Webnoviny  21. november 2022  56
Rusi vytvárajú obranné pozície pri Svatove a majú problémy, podľa Britov je to zraniteľnejšia časť frontu

21.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily vytvárajú obranné pozície pri meste Svatove v Luhanskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Oblasť je teraz pravdepodobne pre Rusko zraniteľnejšou časťou frontu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Obranné pozície sú takmer určite čiastočne obsadené slabo vycvičenými mobilizovanými záložníkmi, uvádza vo svojej pondelkovej správe o vojne na Ukrajine britské ministerstvo obrany. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Moskva môže považovať udržanie kontroly nad Svatove ako politickú prioritu. Velitelia však pravdepodobne majú problémy udržať spoľahlivú obranu, zatiaľ čo sa pokúšajú zabezpečiť útočné operácie južnejšie v Doneckej oblasti.

"Obranné aj útočné schopnosti Ruska sú naďalej brzdené vážnym nedostatkom munície a kvalifikovaného personálu," konštatuje britský rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi vytvárajú obranné pozície pri Svatove a majú problémy, podľa Britov je to zraniteľnejšia časť frontu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.