Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Poľsko prijalo ponuku Nemecka, na hranici s Ukrajinou sa rozmiestnia protiraketové systémy

 Webnoviny  21. november 2022  36
Poľsko prijalo ponuku Nemecka, na hranici s Ukrajinou sa rozmiestnia protiraketové systémy

21.11.2022 (Webnoviny.sk) - Poľsko plánuje umiestniť protiraketové systémy na ukrajinskej hranici. Tamojší minister obrany Mariusz Błaszczak v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že prijal ponuku Nemecka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V nadväznosti na minulotýždňový výbuch rakety v poľskej dedine Przewodów nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová pre noviny Rheinische Post a General-Anzeiger povedala, že Varšave ponúkli zabezpečenie poľského vzdušného priestoru stíhačkami Eurofighter a systémami Patriot.

„S uspokojením som prijal návrh nemeckej ministerky obrany týkajúci sa rozmiestnenia ďalších systémov Patriot u nás. Počas dnešného telefonického rozhovoru navrhnem, aby bol systém umiestnený na hranici s Ukrajinou,“ uviedol Błaszczak.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Lambrechtová zároveň povedala, že sa Berlín tiež bude snažiť predĺžiť rozmiestnenie nemeckých protiraketových systémov na Slovensku do konca roku 2023. Poľsko a Slovensko sú súčasťou Severoatlantickej aliancie (NATO).

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, Przewodów, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko prijalo ponuku Nemecka, na hranici s Ukrajinou sa rozmiestnia protiraketové systémy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.