Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Rusi v Kyjevskej oblasti poškodili energetické zariadenia, množstvo domácností sa ocitlo bez elektriny

 Webnoviny  15. október 2022  63
Rusi v Kyjevskej oblasti poškodili energetické zariadenia, množstvo domácností sa ocitlo bez elektriny

15.10.2022 (Webnoviny.sk) - Sobotňajší raketový útok na Kyjevskú oblasť vážne poškodil kľúčové energetické zariadenie. Oznámil to prevádzkovateľ ukrajinskej elektrickej prenosovej sústavy Ukrenergo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Opravári už podľa neho pracujú na obnovení elektriny, ale obyvatelia môžu čakať prípadné ďalšie výpadky. Zástupca šéfa ukrajinského prezidentského úradu Kyrylo Tymošenko vyzval obyvateľov oblasti aj troch susedných regiónov, aby večer v čase špičky znížili svoju spotrebu energie.

Šéf regionálnej administratívy v Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba uviedol, že útok si nevyžiadal mŕtvych ani zranených. Útoky hlásia z noci a počas soboty aj z ďalších častí Ukrajiny. V Dnipropetrovskej oblasti a meste Zaporižžia okrem ostreľovania hovoria aj o útokoch kamikadze dronov.

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi v Kyjevskej oblasti poškodili energetické zariadenia, množstvo domácností sa ocitlo bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.