Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusi utekajúci pred nedobrovoľným narukovaním do armády sa už do Fínska nedostanú, vláda im zakázala vstup do krajiny
29.9.2022 (Webnoviny.sk) - Fínsko od piatka značne obmedzí osobnú dopravu na hraniciach s Ruskom a zakáže ruským občanom cestujúcim s turistickými vízami vstup na svoje územie.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Minister zahraničia Pekka Haavisto počas tlačovej konferencie uviedol, že cieľom rozhodnutia „je v zásade úplne zabrániť ruskému cestovnému ruchu do Fínska a súvisiacemu tranzitu cez Fínsko“.
Fínska vláda krok odôvodnila tým, že pokračujúce príchody ruských turistov do Fínska ohrozujú medzinárodné vzťahy krajiny.
Od prvého septembra Fínsko znížilo počet víz vydaných ruským občanom na jednu desatinu obvyklého počtu, čo je krok vnímaný ako prejav solidarity s Ukrajinou, ktorú Rusko napadlo.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská mobilizácia, Zákaz vstupu do krajiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi utekajúci pred nedobrovoľným narukovaním do armády sa už do Fínska nedostanú, vláda im zakázala vstup do krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová