Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Rusi upustili od koncepcie práporových taktických skupín, sú nútení spoliehať sa na formácie s nízkou morálkou

 Webnoviny  30. november 2022  43
Rusi upustili od koncepcie práporových taktických skupín, sú nútení spoliehať sa na formácie s nízkou morálkou

30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí okupanti sú nútení spoliehať sa na nedostatočne vycvičené a dočasne organizované formácie po tom, ako upustili od koncepcie práporových taktických skupín. V najnovšej správe to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Inštitút poukázal na tvrdenia britského ministerstva obrany, ktoré uviedlo, že ruské sily pravdepodobne prestali v ostatných troch mesiacoch nasadzovať práporové taktické skupiny, pretože sa takéto skupiny ukázali ako neúčinné v bojoch na Ukrajine. Podľa ISW boli takéto skupiny degradované po neúspešných vojenských operáciách vrátane útokov na Kyjiv, Mariupoľ, Sjevjerodoneck a Lysyčansk.

Namiesto toho Rusi pravdepodobne vrhli svoje zostávajúce sily a nový personál, vrátane zmobilizovaných osôb, do zle vycvičených, vybavených a dočasne organizovaných formácií s nízkou morálkou a disciplínou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi upustili od koncepcie práporových taktických skupín, sú nútení spoliehať sa na formácie s nízkou morálkou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.