Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Gréckom otriasli dve zemetrasenia, neboli hlásené väčšie škody ani zranenia

 Webnoviny  30. november 2022  34
Gréckom otriasli dve zemetrasenia, neboli hlásené väčšie škody ani zranenia

30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Grécky ostrov Eubója zasiahli v utorok v rozpätí niekoľkých hodín dve zemetrasenia, ktoré bolo cítiť aj v Aténach. Neboli však hlásené žiadne zranenia ani väčšie škody. Silnejšie z nich s magnitúdom 5,0 nastalo o 22:06 miestneho času v juhovýchodnej časti ostrova. Predchádzalo mu zemetrasenie o sile 4,8 s približne rovnakým epicentrom.

Podľa úradov zemetrasenia spôsobili len menšie škody na budovách v blízkosti epicentra. Zemetrasenia sú v Grécku a susednom Turecku bežné, nie však pri východnom pobreží Eubóje.

Nemáme žiadne údaje o zlomových líniách v tejto oblasti,“ povedal pre štátnu televíziu ERT Efthymios Lekkas, profesor aplikovanej geológie a zvládania katastrof na univerzite v Aténach.

Zemetrasenie s magnitúdom 5,9 pri Aténach v roku 1999 zabilo 143 ľudí.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Gréckom otriasli dve zemetrasenia, neboli hlásené väčšie škody ani zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.