Streda, 30. november 2022
Zamračené  1,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi tvrdia, že už poznajú páchateľa atentátu na Duginovú (video)

 Webnoviny  22. august 2022  86
Rusi tvrdia, že už poznajú páchateľa atentátu na Duginovú (video)

22.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v pondelok obvinila ukrajinské spravodajské služby zo zorganizovania zabitia dcéry popredného ruského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina. Dvadsaťdeväťročná Daria Duginová zomrela v sobotu večer pri explózii výbušniny v jej vozidle SUV.

Páchateľkou má byť Ukrajinka


FSB uviedla, že zabitie Duginovej „pripravili a spáchali ukrajinské špeciálne služby“. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v nedeľu poprel akékoľvek zapojenie Ukrajiny do zabitia Duginovej.

FSB však v pondelok vyhlásila, že páchateľkou je ukrajinská občianka Natalia Vovková, ktorá potom z Ruska utiekla do Estónska.

Putinov ideológ


Podľa ruskej spravodajskej služby Vovková pricestovala do Ruska v júli s 12-ročnou dcérou a prenajala si byt v budove, v ktorej žila Duginová.

Vovková bola podľa FSB s dcérou na nacionalistickom festivale, ktorý navštívili aj Alexander Dugin a jeho dcéra. FSB tvrdí, že Vovková po zabití Duginovej s dcérou odišla z Ruska do Estónska v automobile s iným evidenčným číslom.

Dugin je prominentným obhajcom koncepcie „ruského sveta“, čiže ideológie zdôrazňujúcej obnovenie globálneho vplyvu Ruska a zjednotenia všetkých etnických Rusov. Vehementne podporuje rozhodnutie Vladimira Putina poslať armádu na Ukrajinu a vyzýval Kremeľ, aby vystupňoval svoje operácie.

Jeho dcéra vyjadrovala podobné názory a pôsobila ako komentátorka nacionalistickej televíznej stanice Cargrad, v ktorej Dugin pracuje ako šéfredaktor.Viac k témam: Atentát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi tvrdia, že už poznajú páchateľa atentátu na Duginovú (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.