Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Okupanti v Sevastopoli kontrolujú po sérii výbuchov protibombové kryty. Gubernátor vyzval ľudí, aby nepanikárili

 Webnoviny  22. august 2022  44
Okupanti v Sevastopoli kontrolujú po sérii výbuchov protibombové kryty. Gubernátor vyzval ľudí, aby nepanikárili

22.8.2022 (Webnoviny.sk) - Úrady v Ruskom okupovanom meste Sevastopoľ na ukrajinskom polostrove Krym začali po sérii výbuchov kontrolovať protibombové kryty. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol Moskvou dosadený gubernátor Sevastopoľa Mychajlo Razvožajev.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tvrdí, že cez víkend bol skontrolovať stav krytov. „Dal som príkaz umiestniť značky všade tam, kde sa kryty nachádzajú. Pivnice označte značkami s telefónnymi číslami a číslami bytov, kde sa nachádzajú kľúče,“ napísal na Telegrame. Razvožajev zároveň vyzval ľudí, aby nepodliehali panike. Tvrdí, že mesto Sevastopoľ je „pod spoľahlivou ochranou“.

Ešte 31. júla v Sevastopoli dron zaútočil na veliteľstvo ruskej flotily. Mesto následne zrušilo oslavy ruského Dňa námorníctva. V sobotu 20. augusta ráno sa v Sevastopoli ozval výbuch, podľa úradov bol zostrelený dron. Obyvatelia Sevastopoľa počuli výbuch aj v nedeľu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Okupanti v Sevastopoli kontrolujú po sérii výbuchov protibombové kryty. Gubernátor vyzval ľudí, aby nepanikárili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.