Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Rusi tvrdia, že dobyli dedinu Umanske v Doneckej oblasti, ale vraj sa im to podarilo už skôr

 Webnoviny   2. jún 2024  108  
Rusi tvrdia, že dobyli dedinu Umanske v Doneckej oblasti, ale vraj sa im to podarilo už skôr

2.6.2024 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany v nedeľu vyhlásilo, že ruské sily dobyli dedinu Umanske v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Referuje o tom web Kyiv Independent.

Vo svojej dennej situačnej správe z 2. júna generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl nespomenul Umanske, ale uviedol, že ruské sily sa „snažia postúpiť“ smerom k Sokilu, obci asi 10 kilometrov severne od Umanského.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Dva útoky boli odrazené, tri ďalšie prebiehajú. Situácia zostáva napätá. Obranné sily prijímajú opatrenia na stabilizáciu frontovej línie,“ uvádza sa v príspevku na Facebooku. Kyiv Independent nemohol overiť tieto správy.

Situácia ohľadne tejto obce je však neprehľadná, keďže Umanske údajne padlo do ruských rúk už pred tromi týždňami.

Ruské nezávislé spravodajstvo Meduza na základe vlastných údajov uviedlo, že „ruské jednotky dobyli Umanske najneskôr 9. mája“. „Nie je tak jasné, prečo ministerstvo obrany oznámilo dobytie obce až teraz,“ konštatuje Meduza.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Umanske
Zdroj: SITA.sk - Rusi tvrdia, že dobyli dedinu Umanske v Doneckej oblasti, ale vraj sa im to podarilo už skôr © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.