Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Nemecký súd po útoku nožom v Mannheime nariadil zadržanie muža narodeného v Afganistane

 Webnoviny   2. jún 2024  106  
Nemecký súd po útoku nožom v Mannheime nariadil zadržanie muža narodeného v Afganistane

2.6.2024 (SITA.sk) - Nemecký súd v súvislosti s piatkovým útokom nožom na námestí v Mannheime nariadil zadržanie 25-ročného muža narodeného v Afganistane. Incident sa udial na „protiislamskom“ podujatí.

Vo vyhlásení polície a prokuratúry sa uvádza, že podozrivý žije v Nemecku od roku 2014, je ženatý a má dve deti. Jeho byt v meste Heppenheim prehľadali v piatok večer a polícia našla digitálne zariadenia, ktorých obsah skúmajú.

Útok si vyžiadal šesť zranených osôb. Medzi nimi je aj policajt, ktorý má život ohrozujúce zranenia. Úrady dosiaľ neposkytli žiadne informácie o motíve piatkového útoku.

Podozrivý, ktorého polícia postrelila a zranila, bol podľa úradov hospitalizovaný a nie je v stave, aby mohol byť vypočúvaný. Nezverejnili jeho občianstvo alebo imigračný status, ani to, ako sa dostal do Nemecka.

Viac k témam: Útok nožom
Zdroj: SITA.sk - Nemecký súd po útoku nožom v Mannheime nariadil zadržanie muža narodeného v Afganistane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.