Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Rusi testujú pripravenosť systému varovania verejnosti, cvičenie simuluje reakciu na jadrový útok

 Webnoviny   4. október 2023  75  
Rusi testujú pripravenosť systému varovania verejnosti, cvičenie simuluje reakciu na jadrový útok

4.10.2023 (SITA.sk) - V Rusku sa v stredu rozozvučali sirény a televízne stanice vysielali varovania v rámci celoštátnych núdzových cvičení.

Televízne stanice v rámci nácvikov odvysielali oznam: „Pozor všetci! Testuje sa pripravenosť systému varovania verejnosti! Zachovajte pokoj!“ Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na UkrajineCvičenie, ktorého cieľom je otestovať pripravenosť tamojších pohotovostných jednotiek, nasleduje po útokoch ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskvu a ďalšie mestá.

Ruské médiá uviedli, že západná podpora Ukrajine zvýšila hrozbu priamej konfrontácie medzi Ruskom a NATO a cvičenie simulovalo reakciu na situáciu jadrového útoku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi testujú pripravenosť systému varovania verejnosti, cvičenie simuluje reakciu na jadrový útok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.